Pereteraapia

Pereteraapia

Perekond on süsteem, mille iga liige on seotud teiste sama perekonna liikmetega nii, et muutused ühe pereliikme mõtetes, tunnetes, käitumises kutsub esile muutused ka teistes selle pere liikmetes ja tervikuna kogu perekonna omavahelistes suhetes.

Pereteraapia on kohane, kui perekond on kriisis, peab toime tulema suurte elumuutustega (laste sünd, kolimine, lahutus, ühe pereliikme haigus, täiskasvanud laste kodunt lahkumine jne.), laste käitumishäiretega, töökaotusega, täiskasvanute probleemidega oma vanematega vms., mis põhjustab pingeid pereliikmetevahelistes suhetes.

Pereteraapia tulemusel peaksid pinged leevenema, kasvama peaks pereliikmetevaheline vastastikune mõistmine, mille tulemusena saab ühiselt leida paremini toimivaid lahendusi rahuldustpakkuvat pereelu häirivatele probleemidele, olgu see siis äge kriis või pikka aega vindunud rahulolematus.

Pereteraapia toimub vähemalt kahe pereliikme osavõtul, vajadusel ja võimalusel kaasatakse rohkem pereliikmeid. Eesmärgiks oleks parandada kogu perekonna toimimist ja suurendada lähedust ja mugavust selle konkreetse pere omavahelistes suhetes.

Pereteraapia seanss kestab 1,5 tundi ehk 90 minutit ja maksab 100.- eurot. Pereteraapia toimub tavapäraselt 2 korda kuus. Püsiva positiivse muutuse tekkeks pereliikmete omavahelistes suhetes oleks soovituslik planeerida vähemalt 12 seanssi, mis jaguneb ära poole aasta peale. Ühekorraga makstes tuleb ühe seansi hinnaks 90.- eurot ja kokku tuleb teraapia hinnaks sel juhul 1080.- eurot.

Pikemaajalise koostöö puhul võimalikud eraldi kokkulepped perega.

Loe lisaks pereteraapiast:
Pereteraapiast